Munad erineva suurusega ja suured juhtmed 07.10.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas on normaalne, et üks muna on teisest suurem ja väiksema muna küljes on paksud juhtmed nagu oleks umbes?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Enamikel meestel on vasak munand veidi (1-2 ml) väiksem kui parem. Suuruste vahe ei tohiks siiski olla selgelt märgatav. Juhtmed viitavad munandikoti veenilaiendi olemasolule. Viimane vajab ravi juhtudel kui sama poole munand on pehmem või munandi maht on teisest enam kui 3 ml väiksem. Veenilaiendi mõju munandile saab hinnata sperma- ja hormoonanalüüsidega. Soovitan tulla meesteasrti vastuvõtule.
Edu soovides
Margus Punab