oleks nagu kolm munandit 29.09.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 22a noormees ja elan regulaarset suguelu alates jaanipäevast. Umbes kuu aega tagasi avastasin et mul on nagu kolmas munand tekkinud,varem seda tundnud ei ole. Ta on teistest väiksem u 1cm läbimõõduga ja asub ühe munandi peal. Kas see on mingi lümfi sõlm sinna tekkinud või on asi millegis hullemas?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on suure tõenäosusega munandimanuse tsüstiga. Sellegipoolest peaks igat ehituslikku muutust, mille mees oma munandite juures leiab kasvaja välistamiseks kindlasti ka meestearstile näitama.
Kui on tegemist tsüstiga, siis olulist põhjust muretsemiseks ei ole. Ravi on vajalik vaid harvadel juhtudel munandi funktsiooni mõjustava, järjest suureneva ja ebamugavust põhjustava tsüsti puhul.
Edu soovides
Margus Punab