tüli seksi pärast 27.08.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen mures oma abikaasa pärast. Oleme abielus 6 aastat. Mina olen 32 ja mees 30. Meil on aga pidevalt tülid seksimise pärast st mina tahaks kasvõi iga päev, mees aga ei taha kohe üldse. Mõnikord ei ole me vahekorras lausa paar nädalat. Ja siis lõpuks kui oleme, tundub see mulle nagu ta teeks seda kohustusest aga mitte naudingust. Milles võib olla probleem? Tean, et mu mehel pole kedagi teist peale minu. Samuti väidab ta et viga pole minus...viimasel sõnelusel ta tunnistas, et on probleem, kuid ei tea mis ja mida teha. Ta on nõus isegi arsti juurde minema, kuid ei tea kas minna meestearsti või psühholoogi juurde. Nõu eest tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Inimese seksuaalsus on vägagi individuaalne. Samuti on eri eluetappidel erinevad prioriteedid. Organismi energeetiline resursss on suhteliselt kindel suurus ja kui mingi periood kulutatakse kuhugile (tavaliselt töö) liiga palju jääb mujal (pere- ja intiimelus) vajaka.
Esialgu soovitaksin visiteerida meestearsti. Arst saab välistada füüsilised põhjused ja anda esmatasandil ka psühholoogilist abi. Vajadusel suuname edasi psühholoogile.
Edu soovides
Margus Punab