allergia 24.08.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Ei oska mujale pöörduda! Kas on meil kuskil müügil mittelateksist ja spermatsiidivabu kondoome ja kuidas neid teistes eristada? Kuna olen allergiline tiuramiidide segu suhtes siis tavalised kummid ei sobi ja seni ei ole ühestki külastatud apteegist teisest materjalist toodet leidnud.Probleem veel selles et partneri tugevasti happelise tupekeskkonna pärast ilma kondoomita vahekorda atuda ei saa.Seni kasutatud kummidest on kõige väiksem reaktsioon Durexi toodetega aga mis rahuldust või rahuldamist saab olla kui iga korra järel nädalajagu allergiat tuleb vaigistada?!Lisaks veel niipalju et olen 14a. abielus ja sellest viimased 10 nende jamadega hädas olnud.

hädaline

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt tuleks välja ravida teie perekonnaelu häiriv sugutrakti põletik/tasakaalu häire. Võib olla tuleneb reaktsioon hoopis sperma põletikust?
Dureksi preservatiivid ongi polüuretaanist mitte lateksist. Kui on vaja veelgi peenemat toodet, siis soovitan konsulteerida dr. Kurvitsaga, kes vastab ravimite sektsiooni all. Ehk oskab tema teile midagi pakkuda.
Edu soovides
Margus Punab