haigus 28.05.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on nimelt selline probleem, et mul tekkisid eesnaha alla suguti peale mingid soolatüüka taolised moodustised. mis haigusega on tegu? kui pikk on selle ravi ja kas on vajalik operatsioon. Kuidas see hiljem mu suguelu mõjutab? Ning kui kulukas see on?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist kondüloomidega. Tekitajaks sugulisel teel leviv papiloomiviirus. Ravi saamiseks peab arstile tulema. Ravi kestab tavaliselt nädal - kaks. Operatsiooni tavaliselt vaja ei ole.
Edu, Margus Punab