Rad. kiirgus 22.05.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kui mees on oma töö tõttu viimase 10.a. jookul puutunud kokku radioktiivse kiirgusega, siis kui suur on tõenäosus et sünnib haige laps. Mehe sõnade järgi ta väga palju pole kokku puutunud, kuid on päris mitmetel kordadel siiski.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Väikesed kiirgusdoosid ei ole ohtlikud. Tõelist spermatosoidide kiirguskahjustust olen näinud vaid vahetult peale katastroofi Tserobõli katusel töötanud meestel. Seega võib arvata, et teie riskid on sama suured kui igal keskmisel perel.
Edu, Margus Punab