Eesnäärme valulikkus 08.05.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 35.a. mees. Juba aastaid valutab mul sageli alakõht (keskmiselt kord nädalas). Selle täpset asukohta ei oskagi öelda. Valu ulatub vasakust munandist kuni peaaegu vasaku puusani. Kunagi aastaid tagasi põdesin mumpsi, ka vasak munand haigestus ja jäi väiksemaks. Hiljem enam suurus muutunud ei ole. Eesnääret on uuritud ultraheliga ja pole midagi kahtlast leitud. Ka on tehtud seemnevedeliku analüüs ja öeldud et põletikku pole. Eesnäärme kompimisel on aga vasak pool väga valulik, samas kui parem pool ei tunne midagi erilist. Millest see valulikkus ja vasaku alakõhu pidev valutamine, kui analüüsid midagi haiguslikku ei näita?

Arst vastas:

dr Toomas Kütt

Uroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla

Lp. küsija.

Teie küsimuses olevast selgub, et Teie valude põhjusi on püütud selgitada, kuid selgust veel ei ole. Kindlasti peate paluma oma perearsti uurimisi jätkata, kuna valud püsivad. Üheks võimaluseks võiks olla kompuuter tomograafiline uuring ja seda tehakse mitmete suuremate raviasutuste juures. Pdage nõu perearstiga ja kindlasti leiate sobiva võimaluse.

Toomas Kütt