Sperma eluiga pärast seemnepurset. 06.04.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kui kaua on sperma pärast seemnepurset elus ehk siis võimeline munarakku viljastama ja võimalikke haigusi levitama, seni kuni sperma sureb ja muutub tavaliseks kahjutuks mustuseks?
Ma mõtlen seda erinevates keskkondades, nii naise kehas, naise keha peal, mehe kehas(kas siis pre-cum või sperma, mis väljub pärast seemnepurset, umbes nagu peale urineerimist tuleb ikka natuke uriini püksi; mehe keha kõikvõimalikes kohtades, nagu näiteks iseenda pärakus või mõnes muus niiskes või higises või ka kuivas kohas), mehe kehal(erinevates tingimustes), ja veel kõikvõimalikes muudes keskkondades, mingi kuiva kanga või märja(niiske) kanga peal, kusagil spaas, saunas mingisuguse pinna peal, olgu see siis kuiv või märg(niiske), erinevates vee keskkondades, basseinides, mullivannides, järvedes, jõgedes, tiikides jne.(klooriga, kui ka kloorita vees ja erinevatel temperatuuridel), ka üleüldse erinevatel õhutemperatuuridel ning erineva õhuniiskusega keskkondades, näiteks kui kaua püsib sperma elus näiteks külmkapis(nii tavalises külmkapis, kui ka sügavkülmas) ja veel muudes kõikvõimalikes keskkondades.
Mina tahan olla kindel, et minu käitumine on igati turvaline ja välistaks igasuguse soovimatu raseduse võimaluse ning hoiaks ära igasugused haigused.
Mina kasutan enda puhastamiseks peale seksuaalset tegevust põhiliselt käterätikut ja loodan, et sellest piisab.
Mina tahan teada, kas juhul, kui ennast pärast seksuaalset tegevust üldse ei puhasta on kuidagi moodi võimalik soovimatu raseduse teke või haiguste levik, näiteks masturbeerimisel, ehk siis kui kiiresti sureb sperma pärast seemnepurset erinevates keskkondades ja muutub täiesti tavaliseks kahjutuks mustuseks nii, et soovimatu raseduse teke oleks täiesti võimatu ja haigused kohe kindlasti ei leviks?

Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kiitus! Päris kindlasti saate kõige mahukama küsimuse esitaja eriauhinna.
Teisalt pean vabandama, aga see pole koht referaatide lähteandmete kogumiseks või teiselt poolt teadusuuringu mõõtu vastuste kokkupanemiseks.
Spermatosoidid on omas keskkonnas (spermas) elujõulised paar päeva. Muus osas vastata ei oska, aga kuivades pole spermid enam elujõulised.
Soovitan ennast enne partnersuhtes seksuaaltegevust pesta.
Preservatiiv kaitseb nii soovimatu rasestumise kui enamike sugulisel teel levivate haiguste eest, aga arvestades võimalikke vigu kasutamisel või tehnilisi "rikkeid" pole ka see kaitse kindlasti 100%.

Täielikult saate soovimatu raseduse ja suguhaiguste leviku välistada, kui seksuaalelu ei ela.
Igasugune elu sisaldab pisikest riski komponenti.