Tagasitulev sügelus päraku piirkonnas 02.03.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Pildil oleval paremal pool on näha heledam laik mis tekitab sügelust, mis kipub koguaeg tagasi tulema. Enda jälgimine ja sügamise vältimine või ka klotrimasooli kreemi panna paar päeva aitab, aga lõplikult probleemi ei lahenda sest kipub tagasi tulema, mõnikord on pikemad pausid mõnikord lühemad.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi alusel on näha krooniline nahapõletik ja seal peal ilmselt ka väike haavand. Selline leid vajaks kindlasti lisauuringuid ja hulga vastamist vajavaid täpsustavaid lisaküsimusi. Seega soovitan vastuvõtule tulla. Meestearsti alternatiiviks on sellistel puhkudel proktoloog - vastav osakond on Eestis vaid Lääne-Tallinna keskhaiglas.
Kindlasti oleks mõnest retseptiravimist siin enam kasu kui klotrimazoolist. Aga kindlasti tuleks ka põhjuste pool korrektselt käsitleda.