Peenise peal punetus 21.01.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tegin meestekliinikus analüüsid 29.07.2020 Leiti eesnahalt bakteri Streptococcus agalactiae, mis võib tekitada ka eesnahapõletikke.
Punetus ikka mingil juhul on! Mõnikord rohkem, mõnikord vähem. Praegu jälle tekkis suurem punetus. Mida sellega teha? Analüüsid detsembris ei näidanud midagi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kroonilisel eesnahapõletikul üsna mitmeid erinevaid põhjuseid:
1. Kõige sagedamini on eesnahapõletik seotud partneri tupekeskkonna põletiku või mikroobide tasakaalu häirega.
2. Põletiku/ärrituse teket soodustab nii puudulik, kui täna olulisemas rollis - ülemäärane hügieen. Pesema peaks leebe seebiga mitte enam kui kord päevas.
3. Eesnaha põletikku võib soodustada sisemised põletikud, eelkõige eesnäärme põletik. Eesnääre on selle piirkonna kaitseorgan.
4. Harvem võib tegemist olla mõne nahahaiguse avaldumisvormiga.
5. Kindlasti soodustavad eesnahapõletiku teket kaitseta juhusuhted ja anaalseks.
Millega on teie probleem seotud, seda saaks arutada arstikabinetis. Kui tulete vastuvõtule, siis kaasa hommikune esmasjoa uriin ja peenist enne visiiti 24 tundi mitte pesta.
Seni saan soovitada vaid mõistlikku igapäevast hügieeni.