Valge laik peenisel 03.01.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Peenise pea peale on tekkinud valge kergelt krobeline laik ning paari mügarikku on näpuga katsudes tunda ka eesnaha kidal. Ei mäleta, et need varem seal oleks olnud. Täpselt ei oska öelda, millal need tekkisid, kuid avastasin need paar nädalat tagasi, kui märkasin eesnaha all väiksemat punetavat kollet ning peenise ava serval väikest punetavat täppi valge keskosaga. Määrisin 1 nädala jooksul 2x päevas klotrimasooli ja sain täpist ning punetusest lahti, kuid hele krobeline laik on endiselt alles. Katsudes see valulik ei ole ning midagi sealt ei eritu. Samas tundub, et peenise lõhn on intensiivsem kui varem. Aasta jooksul on olnud üks kindel partner ning viimasest vahekorrast on umbes kuu. Millega võiks tegu olla? Kas peaks muret tundma? Kui jah, siis millist ravi soovitaksite?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on ilmselt kroonilise skleroseeruva eesnahapõletikuga. Internetist leiate lühendiga BXO.
Krooniline haigus, mille ravi on pikaajaline ja ka küllalt keeruline. Tekkekoht üsna tüüpiline. Ravita juhtudel naha elastsus väheneb ja hakkavad tekkima rebendid. Eriti sage on see just peenise kida piirkonnas. Soovitan vastuvõtule tulla. Mida varem raviga alustada, seda parem on prognoos.