Relifex ja veider seedimine 12.10.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin oma murega TÜ kliinikumis Tallinna meestekliinikus. Ebamugavus alakõhus, aegajalt valus, pigem vasemal pool, hellad munandid, ropp ropp väsimus ning ebatavaline kusemine (valus, vahelduva tilkumise efektiga, tihti vetsus, tilkumine etc.).

Kuna kaebused hakkasid hiljuti ning pigem ägenesid sain endale proovid (kuse ja seemne), mis ootavad mind ees alles järgmine nädal (pikk aeg kuna proovitegija olla haige vms, pole viga ikka juhtub).

Seniks määras arst mulle Relifex-i 20 päeva hommikul pärast hommikusööki võtta. Pärast seda teeb kõht ikka imelikke asju. Rooja siuke pruun, pigem vedelam, mitte korralik kang. Täna hommikul tegelikult juba oli kang, aga eeldan, et see oli kiudainerikkast toidust.

Seedimisel ebamugavused, algul oli kõht täitsa kinni, nüüd pärast 6 päeva hiljem juba asi jookseb aga puhitsuste, pidem vedelema roojaga, aeg ajal mao piirkonnas ebameeldiv, aga siis laabuv.

Küsimus ongi, et kas see on okei? Tegelikult ravim vist toimib, mul ei ole enam valus, kusemine okei ja saan pikalt istuda ja suudan ka seedimise ebameeldivused ära kannatada. . Alkoholi ei tarbi, sest kardan, et analüüsid näitavad eesnäärmepõletikku või muud sorti sugutrakti põletikku. Kohvi ka ei tarbi.

Lisaks pärin, et kas on midagi, mis relifex-i seedemurele just abiks oleks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Relefeksi kõige tüüpilisemaks kõrvaltoimeks on mao ärritus. Selle vältimiseks saate apteegist küsida magu kaitsvaid preparaate (näiteks omep). Lisaks saate kasutada (juba ka positiivse kogemuse andnud) probiootikume - piimhappe baktereid.
Oluline on järgmisel kohtumisel raviarstile oma mured ära rääkida. Kui tegemist on eesnäärmepõletikuga, siis kipuvad ravikuurid üsna pikad olema.