Põletiku tunne ja erektsiooni probleem 05.10.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kevadest alates tunnen suguelundite piirkonnas põletiku tunnet: kuumab, peale urineerimist on kerge kipituse tunne, erektsioon on pärsitud või ei teki üldse. Kevadel sain ravimid 1,5 kuuks ja suvel tegin põletiku proovid Gonsiori kliinikus, vastus oli et põletikku pole ja enesetunne ka pisut paranes. Umbes kuu möödudes põletiku tunne tuli tagasi. Panin end järjekorda ja sain uued ravimid. Nüüd olen vist u 5 nädalat ravimeid võtnud aga ega suurt midagi pole muutunud. Teine teema on erektsioon - viimane aasta on olnud see väga niru. Eks kindlasti nüüd juba on probleem ka psühholoogiline ehk on tekkinnud hirm- kas erektsioon ikka tekib. See on mõjutanud ka tugevalt viimase poole aasta meeleolu ja elukvaliteeti. Kas on võimalik liita ravimite hulka mõni erektsiooni teket soodustav ravim, mida saab enne seksimist sisse võtta? Samuti milliseid uuringuid saaks, peaks veel tegema et põhjus tuvastada ja saada õige, tõhus ravi?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teie vanuserühmas on sugutrakti põletikud üks kõige tüüpilisemaid seksuaalhäirete teket soodustavaid tegureid. Kui kevadel oli tegu eesnäärme (sugutrakti kaitseorgani) põletikuga, siis võib selle lõplik väljaravimine võtta mitmeid kuid. Kuna eesnäärme kaitsevõime on ka peale edukat ravi vähemalt pool aastat nõrk, võib haigus eriti juhul, kus soodustavad tegurid on korrigeerimata, ka korduda.
Antud juhul ma ilma täpselt (sperma ja eesnäärme sekreedi) uuringutulemusi teadmata, teid aidata ei saa. Eesnäärmepõletikke on vähemalt 4 suurt vormi ja nende raviviisid on suuresti erinevad. Sugutrakti põletikke on veelgi enam.
Seksuaalhäirete ravi on täna suhteliselt lihtne. Toimivad ravimid aga siiski retseptiga saadavad ja neist saab kõnelda vaid tervishoiuteenuse osutamise kontekstis (arsti visiidil).
Kui soovite oma probleemide osas teist arvamust, võite alati vastuvõtule tulla. Pakume tasulisi visiite ka Zoom keskkonnas.