Millega võib olla tegu? 18.07.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Umbes mais tekkisid sellised naha moodustised peenise pea juurde ja tekkis küsimus, kas peaksin tundma muret? Nad ei ole valulikud, aga tekitavad hirmu.
Mis teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegu on pildi alusel ilmselt inimese papiloomiviiruse (HPV) poolt põhjustatud kondüloomidega. HPV näol on tegemist sagedase sugulisel teel edasiantava haigusa. Kusiti kondüloomid tekivad suhteliselt harva ja on välistest haiguse avaldumisvormidest oluliselt keerulisemad ravida. Tulge vastuvõtule!