Ärritus peenisel 26.05.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Umbes nädal tagasi tekkis peenise pea otsa kusitiava kõrvale väike sinakas kollakas laik mis ei ole selle ajaga muutunud ja nüüd ilmus peenise pea peale punetus. Otsest valu ei tunne väga harva kerge ebamugavus. Vahekorras pole olnud.
Millega võib tegu olla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sama vastus, mis eelnevale mehele - ilma läbivaatuseta pole võimalik õelda, millega on tegemist. Isegi pilt kahjus ei aita. Kõige tõenäolisem on miski vere- või lümfisoone muutus. Punetus, kui pole seks elu elanud, on enamasti seotud hügieenimuutustega. Nii liigne pesemine kui ka liiga tugevate ainetega pesemine ühelt poolt ja mittepiisav hügieen teiselt poolt. Kui probleem häirib, tulge vastuvõtule. Kuna kuulute noorte nõustamise vanuserühma, pole ka saatekirja vaja.