Kas papilloom viirus ja kuidas neid eemaldada? 05.05.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mul oleks nimelt küsimus, et mul on kubeme piirkonnas juba päris pikalt sellised välised tüükad ja kõige suurem on hakanud juba tumedamaks muutuma seega tekib vaikselt mure, et mis asjad need õige on? Loodan et pilt ehk midagi annab aimu, kuid õnneks nad valu ei tee ega endast otseselt märku ei anna. Kas tegu on hpv viirus või midagi muud ning kas on kuidagi moodi võimalik ka nendest tüügastest lahti saada?
Aitäh ja parimat soovides.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ega need tüükad pole norm leiuks kuskil pool nahal. Suure tõenäosusega tõesti kondüloomid. Ravi on siiski arsti retseptiga ja võimalik kirjutada alles peale Teie läbivaatust. Soovitan pöörduda meestarsti või nahaarsti füüsilisele visiidile.