Eesnaha põletik 25.03.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Muret teeb eesnaha alla tekkinud põletik: juba 3-4 päeva on seal mõned punetavad, veidi läikivad laigud, mis on ka tundlikud. Arsti juurde analüüse andma minna ei saa, sestap küsimus, missugust kodust ravi saaks kasutada? Kas oskate soovitada mingit ravikreemi, mida saaks apteegist ilma retseptita osta? Hügieeniga probleeme pole, pesen eesnahka igal päeval kaks korda. Palun soovitage mingit ravimit, millega saaks praegusel kriisiajal probleemile abi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Alustame hügieenist. Mina soovitaks peenist pesta üks kord päevas ja võimalikult leebe seebiga (beebiseep vast parim). Teine kord võib vast sooja veega loputada. Muidu uhute loomulikku kaitset pakkuvad mikroobid maha ja probleem ei taandu.
Teiseks fucicort on teie õnneks üks kõige paremaid valikuid kasutage 2 korda päevas ja usun, et mõne päevaga näete taandumist. kui ei parane, siis võib lisada apteegist ilma retseptita saadavat seenevastase kreemi klotrimazool.