Diagnoositud eesnäärme põletik. 23.01.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Eesnääre suurenenud ei olnud, oktoobris ultaheli. PSA 1,94, leukotsüüdid uriinis momendil 70, oktoobris 55, näidud eesnäärme massaaziga, pärmseened momendil 114. Diagnoositud pikaaegne, krooniline eesnäärme mittebakteriaalne põletik. Raviks Arcoxia, antibiootikume ei kirjutatud. Interneti leht eesnääre.ee soovitus raviks ainult antibiootikumid. Mis on Teie ravisoovitus ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvestades vanust, on tegemist üsna piiripealse põletikureaktsiooniga, mida mina kaebuste puudumise ja normaalse PSA väärtuse juures suure tõenäosusega üldse ei raviks. Sõltub muidugi kaasuvatest leidudest. Pärmseened analüüsis võivad selles vanuses olla hoopis varem umbunud ja raviga avanenud eesnäärmejuhadest vabanevad valguniidid. Antibiootikume tuleks kasutada vaid siis, kui leitakse oluline mikroobide hulga tõus. Võimalik et eesnääre.ee lihtsalt ei tea, et esineb väga erinevaid eesnäärmepõletiku vorme ja nende raviviisid on vägagi erinevad.