Eesnäärmehaigus 20.01.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Minu abikaasal, kes on 64 aastat vana , avastati eesnäärmevähk ja operatsioonist on möödas 5a ja 4 kuud. Vähk oli lokaalne, ilma siireteta. Järgnes kiiritusravi ja hormoonravi. Viimane lõppes suvel. Seejärel viidi läbi uuring kontrastainega,mille tulemusel organismis halbade rakkude kogunemiskohti ei täheldatud. Kui hormoonravi ajal püsisid nii testosterooni kui ka PSA näidud suhteliselt madalad, siis nüüd on nad hakanud jõudsalt tõusma. Viimane tulemus 20.01 oli järgmine: testosteroon 1,68 ja PSA näidud vastavalt 1,93 ja 0.09. Kuna vähivorm oli agressiivne, siis raviarst on hoiatanud muutustest. Raviarst on arvanud ka, et ehk mõni aeg tõusevad ja siis stabiliseeruvad. Viimasel vastuvõtul kutsuti kuu aja pärast tagasi ja siis peaks algama uus hormoonravi. Me usaldame oma raviarsti, aga sooviksime kõrvale teist arvamust.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks pole siin ilma täpsete kliiniliste andmeteta võimalik teist arvamust anda. Siin on kirjas vaid väga väike hulk vajalikust informatsioonist. Mina soovitan soojalt usaldada oma raviarsti. PSA väärtus 0,09 on jätkuvalt väga madal. Kui PSA on siiski tõusutendentsiga, siis tuleb valida antud ajahetkele sobiv edasine ravi.