Suguti peal laik, torked, psoriaas 15.11.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kirjeldus on suhtleliselt pikk, kuid üritan kusagilt alustada.

Nimelt psoriaasi põen juba umbes 10a.
3 kuud tagasi siirdati mul lõualuud hambaimplantaatide jaoks ning kirjutati välja antibiootikumid(5 päeva). Umbes 3 nädalat peale antibiootikumide kuuri lõppu hakkas psoriaas kehalt kaduma ning kadus neljandaks päevaks suht täielikult, mis oli hämmastav, sest sellist asja pole varem juhtunud. Hiljem tuli psoriaas tagasi. Kas on võimalik, et kehas on mingisugune bakter/põletik vms? Räägin kohe järgmistest kaebustustest ka millest võib abi olla:

Lihasvalu (lihased kanged jne.)
Pidev väsimus(midagi teha ei viitsi)
Uneprobleemid (uni lühike)
kaal langes kevadel umbes 82-85le eelneva 96-99 asemel.
Vahel peavalu
Vahel südamevalu (justkui tuikab rinnus)
Kummardades tugev alaseljavalu (mõni päev pole üldse valu)
Silmad valutavad
Vahel tunnen urineerides justkui torkeid peenises.
Vahel päraku kihelus
Peenise otsa peal laik(lisasin foto)

Just lasin teha Synlabis
Chlamydia trachomatis DNA? Negatiivnei
Chlamydia trachomatis LGV DNA?Negatiivnei
Mycoplasma genitalium DNA? Negatiivnei
Neisseria gonorrhoeae DNA? Negatiivnei
Trichomonas vaginalis DNA Negatiivne

Olen korduvalt andnud uriiniproove ja vereanalüüse on tehtud ultraheli. Kõik justkui korras. Kuid ise tunnen, et asi pole õige

Tänan vastamast.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Psoriaas on suurel määral seotud inimese immuunsüsteemiga ja see omakorda keha mikroflooraga. Selliseid ajutisi paranemisi olen ka vahel varem näinud. Usun, et kõige parema abi saaksite siiski oma naharastilt, kes haiguse kulgu läbi aja kõige paremini teab.
Kui on üldisemad nähud, siis võime teha lisauuringuid maskuliinse tervise osas - hormoonide taseme muutused võivad anda osasid kirjeldatud nähtudest. Esmaselt tundub mulle aga siit vastu kajavat kroonilisest haigusest sündinud frustratsioon. Kuidas edasi minna ma kahjuks nii piiratud info alusel soovitada ei saa. Võite tulla vastuvõtule - vaatame hetkeseisu üle ja mõtleme, kuis elukvaliteeti parandada.