Munandikotil punnid 25.06.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Umbes aasta tagasi tekkisid antud punnid munandikottidele. Valulikud ei ole ning mõtlesin, et kaovad ise mingi aja jooksul ära. Kuid on siiani alles.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Need on rasunäärmete kanalite ummistustest tingitud rasu täis tsüstid. Pole ei ohtlik ega nakkav. Peamiselt esteteetiline mure. Kui väga häirib, saab kirurgiliselt avada/eemaldada. Võite proovida ka ise steriilsust järgides mõne nendest nõelaga avada ja tühkaks suruda. Üldiselt soovitan mitte tähele panna!