Peenise mure 05.06.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul peenise pea alumine kolmandik väikeseid punaseid täppe täis. Algul oli üks nüüd hulgi. Lihtsalt punetavad, ei ole mädased ega villi moodi. 2013 aastal eesnäärme pahaloomuline kasvaja eemaldatud. Selle aasta märtsis Teie liikuvas laboris verenäitajaid märtsis kontrollitud, PSA 0,128, see näitaja viimastel aastatel tõusnud. Pesen regulaarselt iga päev. Omaalgatuslikult olen määrinud Sudocremiga, Baneociniga ja teepuuõliga, Viimane vist otse määrides liiga kange. Suguelu ei ole peale operatsiooni nüüd juba pea kuus aastat elanud. Millega tasuks määrida ja kuidas toimida?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärmega ei tasu siin haigusnähte seostada. Eesnaha põletikke soodustavad nii liigne kui ka vähene hügieen. Soovitan peenist pesta kord päevas beebiseebiga. Kui nähud pole tänaseks kadunud, siis tasuks arstile muutus ette näidata. Tõhusamad vahendid on kahjuks ainult retsepti teel saadavad.