Eesnäärmevähk 03.04.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Minu 77-aastasel isal diagnoositi eesnäärme vähk (biopsia analüüsi põhjal reageeris vähile 12-st proovist 6). Siirdeid õnneks pole. Peab viima veel vereanalüüse ning aprilli lõpus läheb täiendavatele uuringutele. Seejärel määratakse ravi. Mul ongi küsimus, millest peaks hoiduma eesnäärme vähi korral, näiteks kas ta võib saunas käia või SPA-s? Mis oleks kasulik (näiteks mõned teed või toit)?
Tahaksin talle toetajaks olla sellel teekonnal ja ravil.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esiteks on eesnäärmevähk aeglaselt arenev haigus ja enamikul juhtudel mehe elu ei ohusta.
Teiseks soovitan soojalt järgida arstide poolt etteantud soovitusi. Mõnikord võib kõige mõistlikumaks lahenduseks olla ka hoopis mitte ravida.
Kolmandaks - eluviisi muutma ei pea. Toit sellel tasemel enam midagi enam ei muuda.
Kõige tähtsam on positiivne meel!