Peenise nahal lõhed 07.03.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere kaebus tekkis peale seda kui sai elukaaslasega proovitud kaitsmata vahekorra anaalseksi näol. Järgmisel päeval oli peenise pea paistes, paistetus kadus ära 2 päevaga siis aga tuntsin peenise pea piirkonnas sügelust ja avastasin lõhed nahal. Milisest ravimist võiks kasu olla? Elukaaslane käis ka pool aastat tagasi kontrollis ja ei avastatud ühtegi suguhaigust.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Peamine - anaalne seks peaks toimuma alati kaitsevahendiga. Soole mikrofloora on täiesti erinev tupe mikrofloorast ja kui lisanduvad ka mikrotraumad (ja sageli lisanduvad), on tõsine põletik kerge tekkima. Antud juhul koduste vahenditega probleemi lõpuni ei lahenda. Soovitan pöörduda kas meestearsti või nahahaiguste ersti vastuvõtule. Klotrimazool on seenevastane kreem ja kahjuks mikroobset komponenti ei ravi. Senimaale korrektne hügieen ja seks soovitavalt kaitsevahendiga.