Peenise ava punane 26.09.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, peenise ava ja sisemus on punane, urineerimisel ei häiri, väike kipitus on tunda seemnepurske ajal kokkupuutel spermaga ainult peenise otsas. Paar kuud tagasi märkasin erinevust. Suguhaiguste arsti testid korras ja see mida vatitikuga peenise seest kontrollitakse ka korras. Tundub nagu eritaks natuke mingit lima, aga nii vähe, et pükstele ei jää jälgi. Tegin sperma uuringu, ja seal märgiti ära, et ümarrakkude kontsentratsioon ületab piirmaara mis või viidata põletikule, aga naha ja suguhaiguste arst ei leidnud midagi viga olevat. Mis saaks ette võtta, ja kas selline asi võib mõjuda viljakusele ja võimele lapsi teha, oleme partneriga üritanud üle poole aasta tulutult.
Tänud

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antibiootikumravi põhjustab alati mikrofloora tasakaaluhäiret, vahel ka kusiti otsa visuaalset muutust.
Kusiti otsa punetus on äärmiselt subjektiivne hinnang. Sama ka selle pildi peal nähtav.
Mida teha saaks:
1. Esmaskuse analüüs - parema tehtnikaga näeb koheselt ära põletiku, mikroobide liia ja seene leiu.
2. Kui esmaskusi korras, tuleks sperma analüüs teha seal, kus suudetakse sperma analüüsist põletikku tuvastada.
Tulge Kliinikumi meestekliinikusse uuringutele!