Fimoosikahtlustus + võimalik põletik 11.01.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on juba pikemat aega olnud fimoosikahtlustus - olen ka internetis sellel teemal natuke uurimistööd teinud.
Probleem on selles, et mul ei ole kunagi eesnahk üle peenisepea käinud, ei teismelisena ega ka nüüd täiskasvanuna.
Lõdvestunud olekus ei liigu eesnahk sisuliselt üldse - rõngas sugutiava juures on nii kitsas ja tihke. Erekteerunud olekus liigub eesnahk ainult nii palju tagasi, et paljastub vähesel määral peenisepea, mis natuke punetab ja on tundlik.
Eesnaha peal on ka mingisugune kida, mis jookseb eesnaha alla välja väljast peenisevarrelt.
Käisin kohalikus haiglas uroloogi vastuvõtul, kes jõuga, ma ei tea mismoodi, lõdvestunud olekus peenisel eesnaha üle pea lükkas põhjustades mulle sellega märkimisväärsel hulgal valu. Antud uroloog leidis, et mul fimoosi ei ole, ise arvan ikkagi, et miski pole päris õige. Äkki on mingisugune võimalus, et ta antud arst võis diagnoosis eksida?
Sellega seoses sooviksin saada teise arsti või muu asjatundja arvamust. Pilti ei tahaks väga lisada, mul ei ole antud hetkel isegi ühtegi seadet, millega pildistada.

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma situatsiooni nägemata siin miskit otsust langetada ei saa. Eesnaha kitsenemine on enamasti kenasti korrigeeritav venitamise ja vahel on vaja sinna lisada ka naha elastsust parandavaid hormoonkreeme. Harva on vaja eesnaha operatiivset ravi. Milline on teie situatsioon ja milline oleks õige lahendustee, saaksin öelda ainult peale läbivaatust.