Spermatosoidide arv ja üldine tervis 01.01.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Kuna vaevasid kord paari kuu jooksul valge eritis uriini lõpus, mis jättis ka sellise soola taolise moodustise potti, pöördusin arstile (hiljem selgus, et põletikku pole, lihtsalt suurenenud sugunäärmete eritis), tehti nii spermaanalüüs kui ka eesnäärme sekreedi uuring. Samas vahepeal esineb ka kõrvetustunne kubemes.
Spermaanalüüsi tulemused:
Tuumaga rakud 27%, neutrofiilid 3,0%, neutrofiilid 0,0(milj/mL) ümarrakud 0,40(milj/mL), tuumata rakud 70%, spermatosoidide koguarv 82,5milj, spermatosoidid 15,0(milj/mL), edasiliikuvad sperm 59,0%, kohapeal liikuvad 9,0%, liikumatud 32,0%.

Mida tähendab antud kontekstis tuumata rakud 70%? Ja spermatosoidide koguarv 15,0, madal. Miks, millest? Arvestades, et ühtegi põletiku pole põdenud ja suguhaigusi ei ole? Kas võimalik madal arv nt. pidevast väikeste vahedega u. ülepäevasest vahekorrast? (Spermaproovi andmise ja viimase suguühte vaheaeg u. 2,5päeva). Kuidas spermaanalüüs üldiselt tundub? Kas lootus saada lapsi või mitte?

Teiseks tulemus eesnäärme sekreedil:
Silindrid 0,13, Lima 0,4, Spermatosoidid 0,0, uriini juhtivus 28,5, erütrotsüüdid 27,1. leukotsüüdid 13,3. lameepiteelirakud 1,4. hüaliinsilindrid 1,4. bakterid 6,5. kristallid 6,2. pärmseened 0,0. epiteelrakud 0,9.
Sooviks ka antud tulemusele kommentaari (väidetavalt arsti sõnul, antud analüüs eesnäärme põletikule ei vihja).
Tehtud ka kompuuteruuring uroloogi juures, ning ka seal kõik näidud korras.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

See valge sade on ilmselt lisasugunäärmete sekreet. Spermide arv tõesti normi alumise piiri peal. Vastamaks miks see nii on, peaks tegema/teadma lisaks ka munandimahtu, suguhormoonide ja munandit stimuleerivate hormoonide taset. Kindlasti on vajalik ka teine sperma analüüs, sest ühe analüüsi põhjal miskeid järeldusi teha ei maksaks.. Eesnäärme sekreedi uuring korras. Miks peaks selliste küsimuste puhul tegema kompuuteruuringu?