suurenenud munand 12.03.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen lugenud eelmisi vastuseid, kuid konkreetselt ei leidnud täpset vastust küsimusele. Olen mõne kuu pärast 21. Ühel hetkel tundisin valu munandi. Nüüd 3 päeva hiljem tundub mulle, et üks munand mis valu tegi on justkui suurenenud,kuid niisama valus enam pole. umbes 2,5 kuud pole vahekorda olnud,kas võib olla mõne haiguse peiteaeg nii pikk. Või on see lihtsalt kehaline eripära, et veel selles eas "juhtub" selline asi. Mingeid muid muutusi ei ole täheldanud.

Ette tänades,

J.P

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga munandi suurenemine nõuab kiiret (meeste)arsti kontrolli. Tegemist võib olla munandi või mundimanuse alaägeda põletikuga aga ka eluohtliku munandi kasvajaga.

Kiiret arsti juurde jõudmist soovides

Margus Punab