Punetus/villid peenisel 02.09.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure, umbes 4-5 päeva tagasi läks peenise ots valilikuks, peenise peale olid tulnud punased täpikesed/villid/ohatised (punetus). Urineerimine valulik ei ole, valus on vaid siis, kui eesnahka tagasi tõmmata, uriin läheb peale või lihtsalt sinna vastu lähed ja muidu natuke ebameeldiv tunne.
Viimased 3-4 kuud on olnud üks partner ja enne ei ole sellist asja esinenud.
Viimati käisin meestearsti juures ka umbes 4 kuud tagasi ja mingeid suguhaigusi mul ei täheldatud. Oli lihtsalt mingi põletik ja oli pidev urineerimis häda aga see on juba üle läinud ja põletiku näitajad olid alla läinud.
Millega võib olla tegu ja kuidas saaksin seda ravida?
Kirjale on lisatud ka pilt.

Ette tänades,

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on ägeda peenise pea põletikuga. Üks võimalik sellise leiu tekitaja on herpesviirus (enamasti HSV 2). Aga võib tegu olla ka mikroobse põletikuga. Kui tänaseks veel püsib, siis tasuks kindlasti meestarstile või suguhaiguste arstile ette näidata. Sama soovitus ka kordumiste puhul. Senimaale normaalne hügieen ja soovitavalt seks preservatiiviga või hoiduda sellest.