põletik munandikoti sisepinnal 11.08.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Vähemalt 10-15 aastat on olnud munandikoti sisemise naha all väikese herne suurune, pigistamisel kõva ja valge muna. Samasugune on vasaku silma lau all, väiksem. Probleeme ei ole olnud . Neli päeva tagasi tekkis valulisus, valge munakese ümber tihkem kehand, ja munandikoti punetus, valulik sügelus. Munandid ise normaalsed, valulise poole oma hoiab sisse, parempoolne ripub, valulised ei ole.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegemist umbunud nahanääpsu põletikuga. Augustis kipub selliseid asju enam juhtuma. Munandite pärast muretsema ei pea - need turvaliselt mitme kaitsva kihi taga. Pöörduge probleemi lahendamiseks oma perearsti poole!