probleemid urineerimisel 12.03.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Kolmas päev järjest on olnud tõsine mure urineerimisel. Tunnen vajadust põis tühjaks tühjaks saada kuid kusejuga vaid niriseb vaevaliselt.Tulen tualetist välja ning juba pean uuesti minema. Öösel pole peaaegu üldse maganud, sest pean alatasa peldiku vahet jooksma. Kas oleks võimalik mingit abi saada apteegist? Või tuleks kiirabi poole pöörduda? Täna on pühapäev ning perearst vastu ei võta.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegu on ilmselt kusetrakti põletikuga. Kõige suurema tõenäosusega eesnäärmepõletiku ägenemisest tekkinud põiepõletikuga.
Alustage perearsti visiidist, kes saab ära teha uriini analüüsi ja vajadusel ka külvi. Sealt saab ka esmase ravi. Kui probleem ei taandu või kordub, tasuks tulla meie kliinikusse uuringutele ja ravile.