Progesteron 0,0ng/ml, Testesteron 1,76ng/ml, vitamin D 28,78 ng/ml. Millist ravi alustada? 20.11.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen teie vastuvõtul korduvalt käinu viimati 2014a siis olid näitajad korras, kuid hädad olid juba siis nõrgemal kujul olemas.
Saadaksin Teile kõik oma värsked analüüside näitajad meili.
Elan Tenerifel ja häda vajadusel tuleksin Tallinnasse.
Minul on 5 väikest last ja mure on selles, et tervis on väga halb. Vajan südamest Teie abi. Kuna alles kolisin Tenerifele ei oska ma hispaania keelt ja inglise keelt ja arstidega on väga raske suhelda. Olen 171cm ja 79kg.
Mul valutavad luud-liigeset, eriti õlaliigesed, kõik on väga nõrgad, lihased hääbuvad, muutuvad lötendavaks rasvaks. Varem olin lihastes. Trenni ja võimlen teen minimaalselt, kuna valus on. Käin tihti urineerimas. Erektsiooni häired. Jõudu ei ole, väsimus, olen närviline, elujõud puudub, pidevad peavalud. Lisaks on minul ärritavasoole sündroom ja kõrgvererõhutõbi, gluteeni ja laktoositalumatus. Ennem oli kõht koguaeg lahti 10-20 korda, nüüd viimased kuuaega kõht on korras. Minule on tehtud väga palju erinevaid analüüse, nüüd alles avastati testesteroni ja progesteroni viletsat taset. Saadan Teile lisaks ravimi pildid mis minule määrati.
Palun Teie abi ravi saamisel. Maksan kõik teenused kinni. Õpetage palun mida teha, kas on vaja veel mingeid analüüse võtta?Või oskate õiget ravi määrata? Mis mind ees ootab? Kas on võimalik paraneda?
Soovi, et Teie jälgiksite minu ravi käiku ja aitate minul paraneda. Järgmine kuu on minul plaanis Eestisse tulla, kui tervis lubab. Saatsin lisaks 17 manus analüüsidest ja ravimitest. Kui ei tulnud läbi saatke palun e-mail kuhu võin saata uuesti manused.
Tänades!
Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tere! Viimase 8 aasta jooksul olete meie kliinikus käinud teise arsti juures ja hoopis teise probleemiga. Faili siin juures kahjuks ei ole. Pealkirjast pean tõdema, et arste, kes mehel progesterooni teste teevad vist tõesti väga usaldada ei saa. Testosteroon on väga madal. Selle põhjus tuleb leida. Siin on vaja laiemaid uuringuid - lisaks testosteroonile kindlasti ka SHBG ja prolaktiini testid. Läbivaatus. Kaugjuhtimise teel nii keerulist haigusjuhtu kindlasti ei lahenda. Kui tulete meile vastuvõtule, siis saate aja kõige lihtsamini aadressil. meestekliinik@kliinikum.ee. Sealtkaudu võin eelnevalt üle vaadata ka teie senised uuringutulemused ja vajaliku lisauuringute skeemi ette kokku panna.