Punased laigud ja sügeleb 16.08.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline, et pärast kaitsmata vahekorda tekkisid peenise otsale/peale punased laigud ja eesnahk sügeleb. Tüdruk hakkas kasutabma beebipille.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui tegu püsipartneriga, siis suguhaigust vast kartma ei pea. Pillide kasutamine muudab tupe mikroobset kooslust, mis võibki siin peamiseks probleemi põhjuseks olla. Kui probleem tänaseni püsib, siis tasuks vastuvõtule tulla. Samaaegselt võiks ennast kontrollida ka partner. Võib taanduda ka lihtsalt teiepoolse kohanemise tõttu. Seniks vajalik korrektne hügieen. Kord päevas pesta leebe seebiga ja teine kord lihtsalt sooja veega.