Eesnäärme põletik ja viljakus 19.05.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Mul diagnoositi eesnäärmes põletik eelmisel aastal, oli mingi bakter, mille sai peale 9 kuulist ravi välja ravitud. Arst ütles et spermaanalüüsid olid ravi lõpus head. Sellest on juba üle poole aasta möödas, kuid naine pole ikka rasedaks jäänud pool aastat. Varem jäi kiiresti, kuid katkes ära. Kuid peale ravi ei toimu midagi. Olen üldiselt väga hea tervisega. Minu küsimused:
1) Naisel on ainult üks munasari, kas siis võtab rohkem aega et rasestuda?
2) Kui spermaanalüüsid on head, aga on olnud ravitud põletik, kas see muudab võimalused kehvemaks?
3) Juhul kui põletiku tunnused tulevad vahepeal tagasi, üsna suvaliselt, alakõhuvalu, liigesevalu (suguhaiguseid pole), kas see on tavapärane? Pärast taandub.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

1) Kui naisel on operatsiooni tõttu üks munasari ja see operatsioon tehti peale viimast rasestumist, siis tuleb samaaegselt kindlasti kontrollida ka naist. Üks munasari vähendab rasestumisvõimalust.
2) Aktiivne põletiki muudab rasestumise võimaluse kehvemaks. Kui analüüs korras, siis ajalugu palju ei mõjuta.
3) Kui vaevused korduvad, siis on suur võimalus, et põletik pole siiski 100% välja ravitud. Sellised ägenemised on enamasti seotud immuunsüsteemi nõrgenemisega, mille puhul saab põletik ajutisel võimutseda.
Kokkuvõtvalt - tulge uuringutele. Teha tuleb sperma analüüs, eesnäärme sekreedi uuringud kui ka eesnäärme ultraheliuuring.