Prostatiit aina tugevneb- mida teha? 02.03.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen juba viimased 8 kuud käinud TÜ kliinikumis meeste arsti juures. Esimestel kordadel tuvastati prostatiit (leukotsüüdide arv oli umbes 64 ühes mikroliitris) ning asuti ravima antibiootikumide (unasyn 12, päeva) ja põletikuvastaste rohtudega (relifex, 20 päeva). Võeti ka spermaanalüüs, mis oli korras. Kuu aja pärast uuesti eesnäärmesekreedi uuringutele minnes, polnud olukord paranenud. Leukotsüüdide arv oli ligi 80. Siis määras arst ainult Relifexi 30 päeva. Pärast seda läks asi aga ainult halvemaks, uutel uuringutel oli leukotsüüdide arv juba üle 100 (umbes 110) ning arst otsustas taas antibiootikumide (seekord flosin) pluss põletikuvastaste (jätkuvalt relifex 30 päeva) rohtude kasuks. Uuesti kuuaja pärast arsti vastuvõtul sain teada, et leukotsüüdide arv oli pea kümnekordistunud ja see arv oli 1015. Nüüd määras arst Nolicini 10 päevaks ja relifexi 40. päevaks. Samuti pean hakkama käima eesnäärme massaažis 2x nädalas 8 korda.
Kipitav valu urineerimisel on olnud terve raviperioodi aja. Varasemalt pole täheldanud valu ega muid probleeme seemnepurske ajal, kuid umbes kuu aega tagasi avastasin, et sperma hulk on vähenenud. Alles hiljuti tundsin veel ka valu peenises seemnepurske ajal ning avastasin, et sperma on kollaka tooniga. Täpsustuseks veel nii palju, et partneriga vahekorras pole olnud, partner on pakkunud ainult regulaarset rahuldust suu ning käega.
Minu küsimus on, kas ma peaksin muretsema oma seisundi pärast ja leidma probleemile lahendust mõne muu arsti käest? Kas minu prostatiit võib olla muutunud krooniliseks? Kas selline seisund võib mõjutada kuidagi viljakust? Kas on võimalik, et mulle määratud ravikuur ei kanna vilja ning ei paranegi haigusest?

Tänan kõige eest, mida saate mulle soovitada ja selgitada!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnääre on mehe sugutrakti kaitseorgan ja kui sinna on põletik sisse jõudnud, siis on probleemkestnud juba kuid ja haigus algselt juba krooniline. Prostatiiti keeruline ravida. Antud juhul on siin kaks varianti. Esiteks raviga on hakanud avanema varem suletud olnud põletikus eesnäärme juhad. Teiseks võimaluseks on see, et oraalseksiga saate püsivalt juurde eesnäärmepõletikku soodustavaid mikroobe. Usun, et teile räägiti, et seks peab olema kaitstud - see tähendab preservatiiviga. ka oraalseks. Masaazid tulevad kasuks eesnäärme juhade avanemise saavutamiseks. Kui asjadega siiski rahul ei ole, siis saate alati paluda teist arvamust. Praegu vastan vaid piiratud info alusel, sest analüüsis on ravisoovituste andmiseks vähemalt sama oluliseks mikroobide ja ka näiteks seente arv. Rääkige oma raviarstiga!