PSA taseme tõus 15.12.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

PSA tase on kahe kuuga tõusnud 1,4-lt 1,6ni. Kas ma peaks muret tundma ja esimesel võimalusel täiendavad uuringud tegema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vanuse kohta on väärtus veidi kõrge niikuinii. Liiga tihedalt PSA tegemine pole aga tavaliselt tervisele/psüühikale kasulik. Kõikumiste taga võib eelkõige olla eesnäärmepõletik. Kui vastavaid uuringudi pole tehtud, siis ehk tasuks praegu ära teha.