bakter 26.02.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas bakteriaalne vaginoos, võib ka mehele kuidagi mõjuda, või on see välistatud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui tegemist on ühekordse põletiku episoodiga ei tohiks see mehele ohtlik olla. Sellegipoolest soovitan iga põletiku ajal kas seks elust üldse hoiduda või kasutada väga tähelepanelikult preservatiivi. Kui bakteriaalne vaginoos või muud sugutarkti põletikud kipuvad sageli korduma, siis olete ohtlik ka oma partnerile. Samal ajal võivad naiste kroonilised põletikud olla põhjustatud ka partneri varjatud/alaägedast eesnäärme põletikust.

Edu soovides

Margus Punab