Peenisepea tundlikkus & eesnahk. 06.11.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Nimelt sai käidud 2 nädalat tagasi eesnaha lõikusel(kuna oli natukene kitsas), ilmselt on seda ühte ja sama probleemi küsitud Teie käest tuhandeid kordi, nüüd mul eesnahka enam peal ei ole. Küsiks, et kunas peenisepea tundlikkus peaks kaduma, on justkui nagu tuimemaks jäänud kuid ikkagist veel segab käimist(hõõrub) ja selline ebamugavus tunne.
Lisaks siia veel juurde, et probleemiks on ka enneaegne seemnepurse, eesnaha eemaldamine pidi ka selle asja korda teha aga äkki on olemas mingid teatud ravimid mis sellise asja puhul ka lisaks aitaksid? Ise arvan, et see enne aegsus on mul hoopiski võib-olla peas kinni nagu meestearst kunagi ka mainis.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnaha operatsioon varast seemnepurset suure tõenäosusega kahjuks ei mõjuta. Tegemist on põhiosas mehe närvisüsteemi eripäraga. Vahel põhjuseks ka põletikud sugutraktis või hormonaalse tasakaalu häired. Peenise pea tundlikuse teema on keerulisem. Küsige opereerinud arstilt kes teab teie anatoomilisi iseärasusi. Kardan, et siin on vaid aeg, mis vaikselt toimetab. Kindlasti aitaks ka hää püsipartner murede kadumisele kenasti kaasa.