Chlamydia trachomatis 16.09.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Eelmine nädal diagnoositi (uriiniproov) mul Chlamydia trachomatis. Raviks määrati 10 päevane antibiootikumide (Doxycycline) kuur, kus esmalt pidi võtma topelt koguse ehk 2 tabletti ning iga järgneva 12 tunni tagant 1 tablett.

Tänaseks on mul antibiootikumide kuuri 7-mes päev. Kahjuks juhtus täna väikene äpardus teadmatusest, nimelt oli mõne minutine kondoomita oraalseksi vahekord naisega (mina kui andja rollis). Ning täna saime teada ka naise testitulemused, kahjuks samuti Chlamydia trachomatis. Naine alustab antibiootikumide võtmist tuleval nädalavahetusel.

Tekkis küsimus ja mõte. Kuna minu antibiootikumide kuur ei ole veel lõppenud ning juhtus täna säärane äpradus, võibolla oleks mõistlik pikendada antibiootikumide kuuri. Eesmärgiga, et olla kindel ja vältida tänast võimalikku uuesti nakatumise võimalust. Mida teie soovitaksite? Kas antibiootikumide kuuri pikendamine võib aidata? Kui jah, siis mitme päeva võrra tuleks pikendada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ravimi foonil peaks nakatumise tõenäosus olema suhteliselt väike. Lisaravi ei soovita.
Kontrolltest tuleb mõlemal niikuinii teha. Kuni need korras, tuleks preservatiivi kasutada.