Põletik mehel? 24.02.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist! On mure! Mehel oli (vist) põiepõletik (külmetas kõvasti), tavaline u.proov näitas seda, tarvitas antibiootikumid ära, andis uue uriiniproovi - see oli korras, kuid midagi on ikka nagu imelikku(suguti otsas on nagu külmatunne). Kas põletik pole siis tegelikult möödas? Või on hoopis eesnäärme põletik(kuigi valutunnet nagu pole)? Mind huvitab konkreetselt see - kas need haigused võivad ka naisele põletikke tekitada, kui ei ole päris välja ravitud? Ise olen põiepõletikke põdenud, praegugi veel võtan profülaktika mõttes nitrofurantoiini. Suguhaigused on välistatud. Süüdistame üksteist, kes kellele pisiku annab või on andnud, kuigi oleme korralikud. Mida teha? Mida teha! Tänan Teid nõuande eest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Isoleeritud põie põletikku esineb noortel meestel harva. Enaamikul juhtudel kombineerub see eesnäärme põletikuga. Ka teil esinevad põletikud viitavad kroonilisele sugutrakti põletikule peres. Soovitan oma mees suunata uuringutele. Süüdistada teineteist ei maksa, sest tekitajd pole üldjuhul sugugi suguhaigused vaid oma organismi mikroobid, mille tasakaal lihtsalt on paigast ära nihkunud.

Edu soovides

Margus Punab