Munandites ja munanditest viiv valu ka ülespoole 29.06.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul valutasid munandid kaks kolm päeva kõndida oli valus, valu tungis ka kintsu ja peenise vahelt pisutüles poole. Öösel ei saanud und valu segas magamist. Hommikuks taandus kuid mitte lõplikult kergelt oli veel tunda, õhtuks oli valu suurem ja piinavam. Neljandal päeval avastasin ka et sperma on punakat tooni ehk veritseb.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandivalul on kaks suuremat põhjust. Esmalt seljast või vaagnast lähtuv närvijuure ärritus, mida enamasti iseloomustab sõltumine asendist ja suhteliselt tugev intensiivsus. Teine põhjus on sugutrakti põletik, eriti eesnäärmepõletik. Siin on tegu enamasti pigem ebamugavustundega, mis ei sõltu otse asendist. Lisaks muidugi ka kahe kombinatsioonid. Samas võivad valu põhjustada terve rida teisi harvemaid haiguseid nagu munandi ja munadimanuse põletikud, munandi pöördumine jne.
Selline tugev valu ja ka veri spermas on selge märk tõsisemast probleemist ja põhjuse selgitamiseks tuleks kindlasti arsti poole pöörduda.