Sperma vähene tekkimine peenisest 13.05.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure, et oma tüdruksõbraga koos olles tekib peenisest vähe haaval teatud aja jooksul spermat vms,( Ei tule korraga vaid natukese aja tagant) just nagu siis, kui suudelda või kallistada, kas selline asi on normaalne? Peenis on isegi lõdvas olekus vahepeal kui spermat eritub. Kas peaks kartma sellist asja või on see normaalne? Ehk tekib emotsioonidest või millegist? Nõme on ainult see, et määrib aluspesu. Kuna me pole väga kaua koos olnud, siis ehk võibki selline asi alguses olla? Samas ei ole kuulnud, et kellegil teisel selline mure oleks.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Normaalne. Seksuaalse erutuse puhul tekib kusiti lisanäärmete aktivatsioon. See sekreet valmistab ette sperma väljumist. Mõnel mehel võib seda (selget) sekreeti olla vähem, mõnel enam. Ära muretse!