eesnäärmepõletiku ravi 08.03.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere Dr Margus Punab

Käisin Teie juures vastuvõtul ja mul avastati eesnäärmepõletik.3 veebruaril alustasin ravi algus läks nagu urineermisega kõik paremaks.Täna kus ma olen raviga poole peal ,kuid tihe WC külastus jälle sõbraks saanud ja tundub ,et ka erektsioon on nõrgenenud millega kunagi pole probleemi veel olnud.
Kas see on normaalne asjade käik või on midagi valesti.
Teen nädals umbes 10 tundi trenni (mitte intensiivselt ) t ,võbolla peaks koormust vähendama,et organismi vastupanuvõimet ja ravimite mõju suurendada ?
Kas ka paar espresso kohvi hommikuti, võib ka mõjuda ärritavalt ?

Lugupidamisega !

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kuulake oma keha. Kui on mingi konkreetne tegevus, mis halvendab, siis loobuge sellest. Kui miski hästi mõjub, siis tehke seda sagedamini. Eesnäärmepõletik on keeruline haigus. Ilmselt määrasin ka järelkontroll-uuringu ja siis vaatame uuesti üle. Määratud ravi ongi peamiselt eesnäärme juhasid avava suunaga. Vahel võivad selle ajal alles tõelised põletikukolded avaneda ja sel juhul võib järgmine etapp koosneda juba ka antibakteriaalselt ravist.