Noorel mehel erektsioon kaob püsti seistes 03.03.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Erektsioon muutub pehmeks kui seksin n-ö koerapoosis ehk olen naise taga. Asi ei ole kindlasti selles, et mind ei erutaks partnerit vaadata sellest suunast. Samuti olen testinud lamades onaneerimise ajal järsku päris püsti tõusta -- erektsioon samuti pehmeneb suhteliselt kiiresti (kui jätkan pidevat stimuleerimist, püsib kauem, aga ka siis kipub ikkagi ära vajuma). Kui seejärel tagasi istun või laman, erektsioon taastub (edasine stimuleerimine siiski selleks vajalik).

Olen normaalse vererõhuga, kehakaal pigem madal (65 kg, 179 cm pikkust -- olen kõhn), ei suitseta. Öiseid erektsioone ikka esineb.

Milles võib olla probleem? Kas see võib olla normaalne noorel mehel? Ehk on süda liiga nõrk ja peaksin treenima seda? Olen kõhnem ja pigem nõrga füüsilise võimekusega oma kasvu kohta. Sporti pole kunagi teinud.

Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga inimene on kokku pandud omamoodi. Kirjelduse alusel on tegemist ilmselt veresoonet regulatsiooni individuaalse eripäraga. Füüsise järeleaitamisega võib situatsiooni tõesti oluliselt parandada, kuid pole 100% kindel.