Mure, ei saa suguhaigust diagnoosida. 18.02.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Oli kaitsmata oraalseksi vahekord. Mulle tehti oraalseksi. Nüüd tekkinud selline kuumav tunne nii peenise peas kui pärakus. Ilmselt mõni tõbi või pahalane küljes. Mure on aga selles, et praegu ravitakse mul ka eesnääret. Ning selle jaoks võtan ravimeid Ciprinol 500mg, Xatral ja Relifex. Üks neist on antibiootikum mille tõttu ei ole võimalik, nii mulle öeldi, testi teha kuna test ei pidavat näitama. Ja kui ka ravi pooleli jätta siis alles 3 nädala pärast pidi saama testi teha. Kuidas oleks siin kõige õigem käituda, ravi pooleli jätta, et südamerahu kiiremini tagasi saada? Ravi lõpuni viia? Või kas ikka saab mingitel tingimustel testida? Kas minu poolt kirjeldatud tunnuste põhjal võib oletada mis on minu vaeguste põhjuseks? Lisaks On mul veel üks leht sellist ravimit nagu doxycyclin Stada. Mis on mulle 3 kuud tagasi bakteri tõrjumiseks välja kirjutatud. Lugesin, et see aitab ka teatud bakterite puhul. Kas võin seda võtta eelpool nimetatud ravimitega? Vist sai nüüd kõik.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Rääkige parem arstiga, kes teil eesnääret ravib. Kui vaevused on olemas, siis saab need suguhaiguste testid küll ära teha. Iseasi, kas sellel on mõtet. Oraalseksiga on suguhaigustesse nakatumise risk küll veidi väiksem kui kaitseta tavaseksi korral, kuid lisaks saab sellest kohast sageli kaasa ka hoopis teiselaadsed - anaeroobse eluviisiga - mikroobid. Viimased on eriti ohtlikud eesnäärmepõletikku põdevatele ja seega nõrgenenenud eesnäärme kaitsevõimega meestele.