32.a mees. Kas peaks laskma esimest korda elus eesnääret kotrollida? 04.02.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul juhtub teinekord stressirikastes olukordades nii, et urineerides ei tule korraga kõik uriin välja, tuleb peenist püksi pannes väike tilk püksi. Tahaksin lasta end kontrollida. Elan Tallinnas. Kuhu peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Miski järeltilkumine on normaalne - ütleb vanarahva tarkuski, et viimane tilk tuleb ikka ...
Samas, kui on tekkinud selged muutused, siis tuleks tõesti eesnääre üle kontrollida. Selles vanuses on kõige sagedasemaks nii eesnäärme enda kui sellega seotud lihaste tööd mõjutavaks haiguseks eesnäärmepõletik. Sedalaadi probleemidega tegeleb ülikooli meestekliinik - http://www.kliinikum.ee/meestekliinik/ Vastuvõtud täitsa ka Tallinnas olemas.