Suguti kõverus vasakule 28.12.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
küsimus selline, et kas kogu aeg parema käega masturbeerimine võib põhjustada suguti kõverust vasakule (natuke nagu banaani kuju)? Varasest teismelise east olen seda nii harrastanud, sest parem käsi on dominantne ja seega ka mugavam.

Olen lugenud küll, et see normaalne jne ning ei peaks muretsema. Aga siiski natuke tuska tekitab. Kas aitaks, kui edaspidi kasutaksin selleks teist (vasakut) kätt? Või mida veel saaksin teha ise, ilma haiglasse vm minemata? Ja samas ka, milliseid valikuid pakuks mulle arst, kui läheksin vastuvõtule? Seksuaalvahekorras ma olnud ei ole, lihtsalt infoks.

Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Uuringud pole tõestanud masturbatsiooni mõju peenise kõverdamisele. Tegemist siiski ilmselt bioloogilise iseärasusega, mis ilmselt püsivalt puberteediajast olemas ja nüüd muret tekitama hakanud. Päris tikksirgeid peeniseid esineb üliharva. Vähene kõverdumine seksuaalelu ei mõjuta. Kui ikka häirib, siis tasub vastuvõtule tulla. Vaatame üle ja arutame võimalike raviviiside peale - see sõltub ka kõverdumise põhjusest. Raskematel juhtudel saab rakendada operatiivset ravi.