Herpes-viirus 07.03.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

L.p. dr Punab,

Kas oskate anda ammendavad vastused kahele küsimusele seoses Herpes-viirusega:
1. Kas mingit liiki herpes-viirus võib meestel põhjustada vähki haigestumist ?
2. Kas need herpesed levivad ka suudlemisel ja sülje teel ?

tänud,
patsient

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teadusuuringutes on mõningaid viiteid herpese seotuse kohta üsna erinevate vähkidega. Selget kinnitust selle seose kohta siiki täna kindlasti ei ole. Huuleherpes levib kindlasti ka suudlemisel ja kui herpese haavandid on suus, siis levib viirus kindlasti ka sülje kaudu.