Munandite valulikkus ja kondüloomid 06.11.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 16. a noormees ja probleemiks on munandite valulikkus. Esimest korda tekkis probleem umbes 1,5 kuud tagasi. Alates sellest ajast on probleem paari nädalaste vahedega kordunud. Samuti on olnud pistelist valu tagumiku piirkonnas, millele ei oska põhjust leida. Parempoolne munand oli katsudes hell ja valulik terve päeva jooksul. Ööga läks valu nagu üle, aga pikalt istudes või ebamugavas asendis, kus miski näiteks reis õrna survet avaldas tekkis uuesti valu. Mõne päeva möödudes oli valu ainult õhtuti ja nii umbes nädala aega. Peale kuu möödumist tekkis valu uuesti, nüüd olid vaheldumisi valusad mõlemad munandid. Katsudes tundus, et valus on munandimanus ja sellega ühenduses olev juha. Pöördusin perearsti poole ja tegin uriiniproovi, mis oli korras. Peale mõne päeva möödumist valu kadus. 5 päeva tagasi tekkis valu uuesti, nüüd on valu kohati ja pigem õhtuti. Kas perearstil on võimalik veel mingeid uuringuid teha või mida peaks tegema/kuhu pöörduma?

On ka teine probleem. Käisin hiljuti nahaarstil, kes muuhulgas külmutas soolatüükaid. Peale seda lugesin papilloomi viiruse kohta ja kirjelduse järgi tundub, et eesnahal on kondüloomid. Ma arvan, et need on mul olnud umbes 3 aastat. Kuna nad pole seganud, siis ma ei ole neist väja teinud. Vahel on olnud küll kipitav või sügelev tunne, aga see on ühe või kahe päevaga möödunud. Kas ja kuhu peaks selle probleemiga pöörduma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun, et kondüloomide asemel on tegu siiski täiesti normaalsete pärlpaapulitega. Kui olete elanud seksuaalelu, siis tasuks alustada suguhaiguste testidest. Kui ei, siis tuleks ikkagi esmalt välistada põletik suguteedes - selleks peaks tegema sperma analüüsi mikroobide külviga. Uuringuteks saate pöörduda noorte nõustamise kabinetti - lähima leiate www.amor.ee kaudu. Teiseks alternatiiviks ülikooli meestekliinik - www.kliinikum.ee/meestekliinik