Probleem peenisele tekkinud punnidega 21.07.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mõni aeg tagasi tekkisid eesnahale paar punni. Nüüd aja möödudes on neid juurde tekkinud. Alguse sai asi umbes.1,5 kuud tagasi. Nüüd siis on tekkinud ka samasuguseid punne alakõhu peale. Samuti ca 2 kuud tagasi nagu eesnahk nõ "kuivas", nahk kestendas. Sellel ajal põdesin ka psoriaas ( nimetati vist nii), mis tekkis küünarnukkidel. Perearst kirjutas välja ka kreemi, mida siis kasutasin ka peenisel. Nukkidelt on kadunud, kuid eesnahal ikka vahel on märgata kuivamist. Samuti eesnaha alla tekib valge kreemjas mass ( viimasel ajal vähe). Samuti peenisel on suur sünnimärk, mis on väiksest peale ja ei ole suuremaks muutunud ( kui see on oluline).

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on peenisel ja küünarnukil siiski eri probleemid/haigused. Kui eritist eesnaha all on olnud 8 aastat, siis ilmselt on tegemist täiesti normaalse puberteedi ajal käivitunud smegma tootmisega. Tegemist eesnahka kaitsva ja niisutava sekreediga. Samas peaks ses vanuses mees oma suguelundeid vähemalt 2 korda päevas pesema - üks kord leebe seebiga ja teine kord soovitavalt vaid sooja veega. Kui hügieen korras ja probleemid püsivad, sisi tasuks meestearsti külastada. Enne visiiti soovitan tutvuda meie kodulehelt juhendiga: http://www.kliinikum.ee/meestekliinik/loe-enne-visiiti